Od dnia 17 lutego br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu można obejrzeć wystawę fotograficzną pod tytułem „Jestem w kręgach”. Wystawa przedstawia sylwetki 10 osób z niepełnosprawnością intelektualną – uczestników Kręgów Wsparcia z Jarosławia, w relacji z osobami z ich otoczenia. Bohaterowie wystawy potwierdzają, że każda z osób z niepełnosprawnością ma możliwość zbudowania własnego kręgu życzliwych mu osób!

Wystawa jest uwieńczeniem pracy specjalistów w lokalnym środowisku, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zbudowali wokół osób z niepełnosprawnością krąg osób. Krąg, dzięki któremu nasi bohaterowie mogą żyć samodzielnie na miarę swoich możliwości, podejmować decyzje, planować przyszłość – bezpieczną przyszłość.

Głównymi bohaterami wystawy są osoby z niepełnosprawnościami. Wystawa opowiada o ludziach z różnymi fizycznymi i mentalnymi ograniczeniami, którzy pomimo swoich ograniczeń starają się żyć normalnie i aktywnie, po prostu – cieszyć się życiem. Wystawa ma na celu przełamanie stereotypów na temat osób z niepełnosprawnościami, pogłębienie społecznej świadomości o ich sytuacji oraz zwiększenie integracji tej grupy z resztą społeczeństwa. Prezentowane zdjęcia mają charakter ponadczasowy, ukazują emocje czytelne dla każdej grupy społecznej – od potrzeby przekraczania własnych ograniczeń, lęku wobec inności, po komunikację oraz wzajemne zrozumienie i współistnienie. O spełnianiu marzeń jest też ta wystawa, o marzeniach o bezpiecznej przyszłości, o której marzą wszyscy rodzice małych a później dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy odwiedźcie naszą wystawę
Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu

#jestemwkregach

image
image
image
image
image
image