W miniony poniedziałek gościliśmy w mieszkaniu wspomaganym PSONI Koło w Zgierzu słuchaczy pierwszego roku kierunku terapii zajęciowej ze zgierskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zgierzu. Studentki, wraz z opiekunką roku Panią Mariolą Okraską, miały okazję spędzić całe popołudnie z naszymi mieszkańcami i uczestniczyć w różnych aktywnościach.

Wśród takich terapeutycznych działań znalazło się między innymi wspólne tworzenie wielkanocnych stroików, przygotowywanie kolacji, granie w memory czy surfowanie po stronach internetowych w poszukiwaniu wspólnych zainteresowań. Podczas wzajemnych rozmów zrodziło się wiele kreatywnych pomysłów na dalsze wspólne działania w ramach wolontariatu i Kręgów Wsparcia. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

#jestemwkregach
#AktywniObywateleDotacje

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.