21 marca uczestnicy Kręgów Wsparcia zaprosili kolegów i koleżanki z WTZ w Tarnowie do wspólnego przywitania wiosny i obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

Przygotowane zostały dekoracje z żywych i sztucznych kwiatów, które wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój. Integrując się z osobami z Zespołem Downa uczestnicy wręczyli kolegom kolorowe skarpetki nie do pary. Nieparzystość czyli obecność dodatkowego chromosomu w 21 parze oznacza Zespół Downa (trisomię 21). Kolorowe skarpetki podkreślają tę wyjątkowość. W tym dniu nie zapomnieli o osobach z Zespołem Downa z Ukrainy dedykując im dekoracje w barwach niebieskiej i żółtej. Uzupełnieniem mile spędzonego dnia było wspólne wyjście do kręgielni.

#jestemwkregach

image
image
image
image
image
image
image
image
image

***

Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.