Wakacje w Suwalskich kręgach wsparcia upływają w rodzinnej atmosferze. Kręgowe rodziny systematycznie się spotykają by wspólnie spędzić czas. Od kiedy każda z naszych osób z niepełnosprawnością ma swój krąg wsparcia, nie będzie już nigdy spędzał swoich urodzin sam. Każdy pretekst jest dla nas świetną okazją, aby się spotkać i wspólnie świętować urodziny, imieniny oraz wakacyjne popołudnia.

W lipcu obchodziliśmy podwójne urodziny, udało nam się zorganizować wyprawę kajakami. Dla niektórych z nas była to pierwsza w życiu taka wyprawa i spotkanie z kajakami.

To dzięki wspólnym wycieczkom i wyprawom udało nam się odkryć różne talenty naszych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Niektórzy z nich mają niezwykłe ukryte talenty malarskie, trzeba je tylko odkryć. Wszyscy również lubimy przedstawienia teatralne oraz koncerty. Nie mogło nas zabraknąć na koncercie zespołu IRA, na którym świetnie się razem bawiliśmy.

Każde spotkanie kręgów wsparcia przybliża nas do siebie i buduje relacje oraz zaufanie. Bo zaufanie jest najważniejsze. I o to zaufanie czasami trzeba trochę powalczyć.

Tu powstają więzi i relacje, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą myśleć o bezpiecznej przyszłości, o swojej przyszłości. Mając takich przyjaciół wokół nie musimy się obawiać przyszłości. Niezależnie od tego co przyniesie nam los, będziemy mieć wokół siebie wielu przyjaciół z naszego kręgu wsparcia, którzy będą z nami każdego dnia.

Jak spędzaliśmy wakacyjne popołudnia zobaczcie sami w naszej galerii zdjęć poniżej.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image