Podczas dwudniowych warsztatów, pracownicy PSONI Gdańsk poświęcili całą swoją uwagę na zastanowienie się nad najbliższą przyszłością. Dobrą przyszłością wszystkich dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnościami będących pod skrzydłami PSONI oraz rozwojowi idei kręgów wsparcia.
 
Prowadzimy 11 placówek, świadczymy szereg usług, realizujemy kilkadziesiąt projektów rocznie, wspieramy osoby z niepełnosprawnościami na różnych etapach życia i w różnych obszarach. Mamy Szkołę w Kręgach, ŚDS w Kręgach, WTZ w Kręgach, pracujemy kręgowo w BIZONie, mieszkalnictwie i innych działaniach.
Kręgi Wsparcia to model osobocentryczny, prawoczłowieczy, całożyciowy i inkluzyjny.
Zdecydowaliśmy się przyjąć go jako fundament wszystkich naszych działań. To cel, który obraliśmy sobie na najbliższą przyszłość.
#PSONIGdańskwKręgach to temat namysłu, który moderowali podczas dwudniowych warsztatów: Paweł Jordan z BORIS, Katarzyna Świeczkowska PSONI Gdańsk i Monika Szabla.
Kolejne tygodnie to czas na zoperacjonalizowanie przyjętych założeń. Rozmowy o tym, jak wdrażać model kręgowy we wszystkich naszych działaniach.
Kręgi to praca zespołowa. Nie zadziałają, jeśli nie zbudujemy relacji i prawdziwego partnerstwa. Dlatego, część czasu poświęciliśmy również na to, na budowanie zespołu opartego na zaufaniu, współpracy, relacjach i wzajemnym wsparciu.
To był bardzo potrzebny, bardzo dobry i owocny czas.
Źródło: PSONI Gdańsk
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image