W poniedziałek grupa Kręgowiczów i Self-Adwokatów wybrała się do Miejskiego Ośrodka Kultury z ważną misją. W imieniu społeczności osób z niepełnosprawnością Intelektualną przedstawili swoje duże zainteresowanie uruchomieniem kina w Starym Młynie.

Jednakże, aby osoby z niepełnosprawnością Intelektualną mogły swobodnie korzystać z kina, dokonywać wyborów zgodnie ze swoim upodobaniem potrzebują odpowiedniego wsparcia i dostosowania wyświetlanych produkcji do ich potrzeb np. wyświetlanie filmów i wersji z lektorem zamiast napisów. To było tematem naszej rozmowy. Dziękujemy Karolina Miżyńska i Michał Falk za serdeczne przyjęcie, rzeczową rozmowę i gotowość do poszukiwania rozwiązania. Myślę, że śmiało możemy powiedzieć, że Miejski Ośrodek Kultury Stary Młyn jest miejscem przyjaznym osobom z niepełnosprawnością Intelektualną, oby więcej takich miejsc na mapie naszego miasta.

 

image
image
image

***

Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.