Z okazji 30-lecia działalności Koła PSONI w Elblągu zorganizowana została konferencja z udziałem wszystkich osób, które tworzą tę organizację.

Dla założycieli Koła w Elblągu było to szczególne wydarzenie – pełne dobrej energii, ciepłych wspomnień i wspaniałych ludzi, którzy towarzyszą koło od wielu lat. Na scenie wystąpili założyciele Koła, self-adwokaci, którzy inspirują wszystkich do podejmowania kolejnych działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.
Mija właśnie 30 lat, od kiedy rodzice w Elblągu, właśnie dzięki PSONI, mają nadzieję i szansę na lepsze życie ich dzieci.

PSONI (wcześniej znane jako PSOUU) działa w Elblągu od 1992 roku, kiedy w nieistniejącym już baraku przy ul. Komeńskiego powstało Dzienne Centrum Aktywności. Dzisiaj to Stowarzyszenie, z którego pomocy korzysta ponad 140 dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, zatrudniające ponad 100 osób – począwszy od różnego rodzaju specjalistów, kończąc na kierowcach i osobach z administracji. PSONI prowadzi obecnie działalność w trzech użyczonych przez miasto budynkach (m.in. przedszkole, szkołę podstawową, ośrodek rehabilitacyjno-wychowawczy czy środowiskowy dom samopomocy).

Z okazji 30. rocznicy istnienia PSONI Koło w Elblągu  zorganizowało naukową konferencję w Akademii Nauk Stosowanych pod hasłem „Nowa rzeczywistość – nowe wyzwania”. W konferencji udział wzięli pracownicy, rodzice, osoby z niepełnosprawnością, władze miasta oraz koalicjanci. Przybyło wiele rodzin i osób z niepełnosprawnościami, partnerów, sponsorów, przedstawicieli samorządów oraz kadry Koła.  Podziękowaniom nie było końca. 

Był też ważny akcent budowania kręgów wsparcia, o czym opowiedział Paweł Jordan ze Stowarzyszenia BORIS, które ściśle  w obszarze rozwoju kręgów z Kołem PSONI w Elblągu współpracuje. 

Źródło: Koło PSONI Elbląg

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image