Adam ma 37 lat, jest uczestnikiem pracowni remontowej Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Bytomiu. Najważniejsza dla niego jest rodzina, z którą mieszka – brat Jacek i bratowa. Solidarnie dokłada się do budżetu domowego, wspomaga brata w opiece nad dziećmi. Trudno mu wyobrazić sobie życie bez nich.

Oczekuje na przyznanie mieszkania, jednakże nie wyobraża sobie na chwilę obecną zamieszkania w pojedynkę. Pracował dorywczo przy roznoszeniu ulotek i bardzo lubił tą pracę. Chętnie bierze udział jako wolontariusz we wszystkich akcjach charytatywnych, podczas których rozdaje się ulotki czy też zbiera datki do puszek. Potrafi samodzielnie załatwić proste sprawy urzędowe i zadbać o własne zdrowie – sam chodzi do lekarza, czy też załatwia buty ortopedyczne. Ma trójkołowy rower, na którym porusza się samodzielnie po najbliższej okolicy.

Jest towarzyski, ma wielu znajomych, ale najczęściej spotyka się z kolegami: Tomaszem i Sławomirem. Ważnymi dla niego osobami i autorytetami są terapeuci: Dariusz i Krzysztof.  Bardzo lubi brać udział w różnych zajęciach dodatkowych, pod warunkiem, że nie są to imprezy sportowe. Od kilku lat systematycznie i aktywnie uczestniczy w zajęciach komputerowych oraz modelarskich w Młodzieżowym Domu Kultury. Popołudniami spotyka się ze znajomymi, chodzi również na imprezy organizowane przez miasto np. koncerty. Potrafi posługiwać się komputerem, wyszukuje interesujące go wiadomości czy też ogłoszenia, w tym ogłoszenia o pracę. Często komunikuje się ze znajomymi za pomocą komunikatorów internetowych. Chciałby kiedyś założyć rodzinę i znaleźć pracę.

Dzięki udziałowi w Kręgach Wsparcia nawiązano współpracę z Centrum DZWONI w celu podjęcia działań w kierunku poszukiwania zatrudnienia adekwatnego do predyspozycji Adama. Podjęto szereg rozmów na temat przyszłości, zamieszkania, finansów, jak również zmobilizowano go do podjęcia leczenia okulistycznego. Dokonano zgłoszenia jego kandydatury do projektu „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”, w ramach którego Adam będzie korzystał z pomocy asystenta do spraw prawnych i administracyjnych.

Kręgi Wsparcia pozwoliły Adamowi doprecyzować potrzeby i podjąć działania dotyczące jego bezpiecznej przyszłości.

Przyszłość zaczyna się dziś!

#jestemwkregach

 

image
image
image
image