Pierwsze w życiu wyjście do pubu, do kina, na spacer, na lody, pierwsze wyjście bez rodziców… Dokładnie tak – dla niejednego z uczestników, którzy objęci zostali środowiskowym systemem wsparcia w ramach kręgów wsparcia – było to spore przeżycie.

W przyjaznej atmosferze, podczas spotkania i rozmów w Chmiel do Uwolnienia – Craft & Burger w Goleniowie dzieliliśmy się właśnie takimi tematami. Przy okazji był to dla uczestników Kręgów Wsparcia kolejny trening umiejętności społecznych.
Czy zauważyliście ze nasza kręgowa rodzina troszkę się powiększył? Kręgi wsparcia które zapoczątkowały w 2018 roku, teraz żyją pełnią życia. Czerpią z życia wszytko co najlepsze, do naszej skromnej ekipy dołączyły kolejne osoby, które razem z nami budują kręgi wsparcia w Goleniowie. Są to nowi sojusznicy, nowi wolontariusze oraz nowi uczestnicy – osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które podjęły próbę samodzielnego życia na miarę swoich potrzeb, z wykorzystanie swoich zasobów. Innowacja społeczna zaszczepiona w naszym lokalnym środowisku przynosi niespodziewane efekty. Wiele rodzin zyskało nowe kompetencje, dzięki którym udało się wspólnie zaplanować “bezpieczną przyszłość” dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Dołączcie do nas!

#jestemwkregach