Nasze kręgi wsparcia

Poznajcie historie Osób z niepełnosprawnością intelektualną wokół których budujemy kręgi wsparcia.

Tomek

Moim marzeniem jest mieć rodzinę.

Tomek mieszka w Goleniowie. Ukończył szkołę zawodową, jest aktywny zawodowo, lubi grać na konsoli, spacerować oraz słuchać muzyki. Jego marzeniem jest mieć rodzinę, partnerkę na całe życie i dom.

Tomek bierze udział w projekcie “Bezpieczna przyszłość osób z NI”, posiada swój krąg wsparcia. Zobaczcie jak sieć relacji pozwala Tomkowi prowadzić dorosłe niezależne życie pomimo doświadczanej niepełnosprawności.

Karolina

Moja mama była dla mnie wzorem.

Karolina samotnie wychowuje córką. Chce być dla niej najlepszą mamą, taką jaką była jej mama. Karolina przy wsparciu asystenta i kręgu wsparcia może samodzielnie funkcjonować, potrzebuje jedynie małego wsparcia. Mieszka w Ostródzie.

Kamila

Chcę zostać krawcową.

Po śmierci rodziców Kamila dzięki wsparciu wielu życzliwych osób mogła zamieszkać sama w swoim mieszkaniu. Jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jarosławiu w pracowni krawieckiej. W przyszłości chciałaby pracować w zakładzie aktywności zawodowej jako krawcowa. Zobaczcie jak sieć relacji pozwala Kamili prowadzić dorosłe niezależne życie pomimo doświadczanej niepełnosprawności.

Adam

Uśmiechnięty i pracowity.

Na co dzień Adam jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biskupcu. Jest osobą uśmiechniętą, kreatywną i pracowitą. Porusza się na wózku inwalidzkim. Nie spostrzega swojej niepełnosprawności poprzez poruszanie się na wózku, jak twierdzi – „wózek to moje nogi”. Jego marzeniem jest niezależność.

Jolanta

Lubię robótki ręczne.

Jola marzy o pracy na otwartym rynku pracy i założeniu rodziny. Mieszka w Biskupcu i pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej na dziale montażowym ekologicznych podpałek. Jej pasją są robótki ręczne.

Milena

Lubi filmy, książki i rękodzieło.

Mieszka w małej miejscowości ze swoim czworonożnym przyjacielem. Lubi dobry film, książki i rękodzieło. Na co dzień uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biskupcu. Marzy o podjęciu pracy. Nie chce być postrzegana przez pryzmat niepełnosprawności bo jak mówi: „nie jestem taka ze szkła i sobie radzę w życiu”.

Grzegorz

Lubię czasami śpiewać.

Mieszka w małej miejscowości koło Biskupca. Swoje pasje do gotowania rozwija na co dzień pracując w dziale gastronomicznym Zakładu Aktywności Zawodowej. Czasem lubi sobie pośpiewać.

Joanna

Zawsze pełna energii.

Joanna to przyjaciel ludzi i zwierząt. Każdemu kto ma zły humor szybko poprawi nastrój sypiąc „słodkie komplementy”. Niezwykle ciepła osoba, urzeka wszystkich swoją osobowością.

Anna

Otwarta, towarzyska i rozmowna.

Mieszka samodzielnie w Biskupcu. Na co dzień pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Jest Osobą otwartą, towarzyską i rozmowną. Bardzo chętnie utrzymuje kontakty z innymi ludźmi. Wieczorami dla relaksu rozwiązuje krzyżówki i układa puzzle.

Tomasz

Pasjonat motoryzacji i muzyki rockowej.

Mieszka w Biskupcu, to ogromny pasjonata motoryzacji i muzyki rockowej, otwarty na nowe znajomości. Na co dzień pracownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Biskupcu na dziale stolarsko-rzemieślniczym. Chętnie niesie pomoc i wsparcie innym potrzebującym osobom. Zawsze można na niego liczyć.

Renata

Miłośniczka kwiatów i ogrodów.

Mieszka w Biskupcu. Uśmiechnięta, sympatyczna, miłośniczka kwiatów i ogrodów. Na co dzień pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej na dziale sprzątającym. Nie usiedzi w miejscu – zawsze znajdzie sobie zajęcie. Lubi pomagać i czuć się potrzebna.

Mariusz

Pasjonat Formuły 1 i skoków narciarskich.

Pracownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Biskupcu. Pasjonat Formuły 1 i skoków narciarskich. Jest osobą towarzyską chętnie nawiązuje nowe znajomości. Jest osobą religijną i aktywnie uczestniczy w życiu wspólnoty religijnej. Mieszka wspólnie z mamą, chętnie pomaga w prowadzeniu gospodarstwa domowego.