29 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy odbyło się laboratorium lokalne w Biskupcu. W pierwszej części uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biskupcu, Urzędu Pracy Powiatu Olsztyńskiego Filia w Biskupcu, Urzędu Miejskiego w Biskupcu. W drugiej części udział wzięły Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz z rodzicami.

Przed spotkaniem byliśmy pełni obaw, dotyczących jego przebiegu, jednak już pierwsze chwile rozwiały nasze wątpliwości, a spotkanie z Uczestnikami kręgów pozostawiło już tylko uczucie satysfakcji. Podczas spotkania przedstawiciele poszczególnych kręgów opowiadali o swoich doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem w społecznościach lokalnych oraz o osobach, które już je wspierają.

Uśmiech, który towarzyszył nam podczas laboratorium jest najlepszym dowodem na to, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a co ważniejsze, że przyniosło konkretne efekty. Mamy nadzieję, że inni również podzielają nasze zdanie.

image
image
image
image
image