Uczestnicy Kręgów Wsparcia z grupą przyjaciół wzięli udział w warsztatach robienia pizzy zorganizowanych przez naszego koalicjanta Łukasza Pytel PIKOBELO.
Wspólnie przygotowali ciasto i własne kompozycje smakowe. Wszystko pod czułym okiem pracownika pizzeri “Czarno to widzę”. Na koniec, po upieczeniu pizzy, miło spędzili czas degustując własne wyroby. Wszyscy uczestnicy warsztatów uznali, że pizza tarnowskich kręgów wsparcia jest najlepsza na świecie.

Dzięki współpracy z wieloma podmiotami oraz sojusznikom, którzy wspólnie z nami tworzą kręgi wsparcia, osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. Każde spotkanie, każdy warsztat poszerza horyzonty, zarówno osobom z NI jak również całej społeczności lokalnej. Każda inicjatywa, pokazuje że osoby z NI tak samo jak my wszyscy mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym z naszym niewielkim wsparciem.

 

image
image
image
image
image
image
image
image

***

Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.