Uczestnicy Kręgów Wsparcia honorują miejsca, które są dla nich przyjazne, w których są mile widzialni i dobrze się czują. Wyróżnione miejsca otrzymują proporczyk „Jestem w kręgach”.

Jednymi z pierwszych odznaczonych w ten sposób jest ZAZ Słoneczne Wzgórze w Tarnowie i PICOBELO – kręgielnia i pizzeria „Czarno to widzę” w Tarnowie.

Kolejne przyjazne przestrzenie zostały już wybrane i niedługo zostaną uhonorowane. Punkty usługowe, instytucje, sklepy, sąsiedzi i przyjaciele przyjaźnie nastawieni do osób z niepełnoprawnością sprawiają, że mogą oni być aktywną częścią społeczności lokalnej i swobodnie w niej funkcjonować.

 

 

Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.