Jak z perspektywy wolontariusza wyglądają kręgi wsparcia? Od czego zacząć jeśli chcesz być wolontariuszem? Czy można mieć satysfakcję ze współpracy z osobami z niepełnosprawnością. O tym możecie posłuchać w liście Dominiki, wolontariuszki z Biskupca, która od wielu lat współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i tworzy kręgi wsparcia.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

Możesz zmieniać świat i widzieć konkretne efekty. To radość, gdy widzisz, że obcy dla siebie ludzie stają się przyjaciółmi. Wzruszenie, kiedy zdajesz sobie sprawę, że dzięki Twojemu wpływowi zmienia się życie kilkuset osób. Duma, że razem budujemy bezpieczną przyszłość osób z niepełnosprawnością.

Jeśli chcesz zmieniać świat, to musisz uwierzyć, że masz na to wpływ. Zacznij od małego kroku – pomóż jednej osobie, jednej rodzinie. Spróbuj zrozumieć ich świat i wspierać wybraną rodzinę tak jak umiesz. Po prostu bądź w pobliżu.

Poznajcie Dominikę, wolontariuszkę z Biskupca, która z entuzjazmem opowiada o swoim zaangażowaniu w tworzeniu kręgów wsparcia.