Andrzej ma 52 lata, mieszka w Warszawie. Od 1999 roku jest uczestnikiem Środowiskowego Domu Samopomocy Warszawskiego Koła PSONI – Grochowska. Człowiek pogodny, zawsze uśmiechnięty, przyjaźnie nastawiony do innych ludzi.  Pasjonat puzzli, sklejania modeli samochodów oraz samolotów, meloman.

Andrzej jest uczestnikiem ŚDS z 24 letnim stażem. Jak sam mówi „To jest moje miejsce”. Aktywnie bierze udział w zajęciach z muzykoterapii, terapii ruchem. Chętnie chodzi na spacery do okolicznych parków. Bardzo lubi jeździć pociągami, chodzić do kawiarni, tańczyć. Andrzej interesuje się muzyką, majsterkowaniem, wycinaniem z prasy informacji, które go ciekawią (filmy, muzyka, polskie seriale), motoryzacją. W pracowni plastycznej, której jest uczestnikiem wykleja diamentowe mozaiki, tworzy prace metodą decoupage i makramy. Korzysta także z treningu umiejętności cyfrowych. W czasie wolnym gra w gry planszowe, szczególnie zręcznościowe oraz rozwiązuje krzyżówki. Bardzo lubi spędzać czas na rozmowach o życiu.

Na co dzień pan Andrzej jest mieszkańcem Mieszkania Wspomaganego im. Teresy Dłuskiej Warszawskiego Koła PSONI. Weekendy, święta, dni wolne spędza z mamą Pani Michaliną w ich wspólnym mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Jest samodzielny w zakresie poruszania się po znanym terenie (trasa dom – ŚDS).

Dla Andrzeja najważniejszą osobą jest mama a miejscem ich wspólny dom. Posiada duże grono osób życzliwych, na których wsparcie może liczyć (sąsiedzi, rodzina, mieszkańcy mieszkania wspomaganego, uczestnicy oraz terapeuci ŚDS).

Andrzej swoje pasje muzyczne realizuje i rozwija w Klubie Nieskrępowanej Kreacji Muzycznej “Tośmy są”. Czas wolny lubi spędzać w „Klubie Przyjaciel” (spotkania odbywają się w weekendy). W ramach zajęć klubowych Andrzej odwiedza miejsca kulturalne na terenie Warszawy i okolic, np. muzeum, teatr, kino, a także wyjeżdża na wycieczki krajoznawcze, np. do Sulejówka, Łowicza czy Olsztyna. W ramach stacjonarnych zajęć “Klubu Przyjaciel” aktywnie bierze udział w zajęciach komputerowych, plastycznych, ruchowych.

W przypadku Andrzeja Kręgi Wsparcia zapoczątkowała Pani Michalina znajdując dla syna miejsce w mieszkaniu wspomaganym. Dzięki temu zapewniła mu bezpieczną przyszłość po swojej śmierci. Pani Michalina jest w trakcie załatwiania prawnej sytuacji związanej ze wspólnym mieszkaniem.

Proces planowania skoncentrowanego na osobie i wspierania tworzenia kręgu wsparcia prowadzą Pani Patrycja i Pani Agnieszka z ŚDS.

ŚDS PSONI Grochowska Warszawa

#jestemwkregach #śdswkregach