Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu w ramach projektu „Bezpieczna przyszłość OzNI – testowanie modelu” wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. A. Fredry w Jarosławiu zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Jestem przyjacielem osoby z niepełnosprawnością intelektualną” dla uczniów szkół podstawowych i średnich z miasta Jarosławia.

Konkurs został przeprowadzony w ramach kampanii edukacyjnej kręgów wsparcia. Celem konkursu było:
• budowanie świadomości wśród dzieci, młodzieży o niepełnosprawności intelektualnej;
• dotarcie z wiedzą o kręgach do jak najszerszego grona osób. Promowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej jako przyjaznego miejsca dla osób z niepełnosprawnością intelektualną;
• promowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej jako przyjaznego miejsca dla osób
z niepełnosprawnością intelektualną.

19 listopada konkurs został rozstrzygnięty. Wpłynęło ponad 60 prac. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Elżbieta Tkacz i Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu – Mariusz Mituś wręczyli laureatom nagrody.

– Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w twórczości plastycznej – powiedziała Elżbieta Wojciechowska, specjalistka ds. rodzin w Jarosławiu, pomysłodawca konkursu. – Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się takiej ilości prac plastycznych. – dodała Klaudia Marchwiany, organizator konkursu, specjalista ds. kręgów wsparcia w Jarosławiu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom za zaangażowanie. Zapraszamy na wystawę prac w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu, ul. ks. J. Makary 1.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image