WTZ PSONI Koło w Bytomiu aktywizujące zawodowo osoby z niepełnosprawnością intelektualną organizuje coroczny Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość nabycia wyjątkowych upominków świątecznych, które osoby z niepełnosprawnością wykonały w ramach rękodzieła artystycznego.

Wystawione zostały liczne cuda, wianki i inne kurczaki 😉 cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających nas Bytomian i nie tylko. Podczas kiermaszu nasi kręgowi mężczyźni – Adam i Klaudiusz aktywnie i godnie reprezentowali Kręgi Wsparcia. Odwiedzający nas goście mogli poznać ideę kręgów wsparcia i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie tworzenia środowiskowego wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

#jestemwkregach

image
image
image
image
image

***

Projekt realizowany z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy (Active Citizens Fund – National) finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Projekt jest jednym z 11 programów prowadzonych w Polsce ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (tzw. Funduszy norweskich i Funduszy EOG) 2014-2021 i jednym z dwóch przeznaczonych na wsparcie działalności organizacji społecznych. Celem Funduszu jest wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego, aktywności obywatelskiej oraz upodmiotowienie grup zagrożonych wykluczeniem.