Paulina ma 20 lat, jest uczennicą klasy Przysposabiającej do Pracy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego PSONI Koło w Bytomiu. Bardzo ważna jest dla niej rodzina, z którą mieszka – a szczególnie mama, która wspiera ją w dążeniu do zwiększenia aktywności oraz samodzielności.

Trudno jest jej wyobrazić sobie życie bez śpiewu i tańca, ma swój profil na platformie społecznościowej Tik Tok, na którym publikuje nagrane przez siebie filmy. Chciałaby być piosenkarką lub aktorką, interesuje się modą i makijażem. Lubi opiekować się swoimi zwierzętami – psem i kotami, które są dla niej bardzo ważne. Chętnie chodzi na spacery i koncerty. Jest towarzyska, ma kilku dobrych znajomych. Bardzo ważną dla niej osobą jest jej nauczycielka Dorota. Paulina w przyszłości chciałby założyć rodzinę.

Dzięki udziałowi w Kręgach Wsparcia Paulina coraz chętniej organizuje sobie czas poza zajęciami szkolnymi oraz domem. Przed przystąpieniem do Kręgów wolała spędzać swój wolny czas samotnie, obecnie lubi spędzać aktywnie czas w grupie. Zaczęła brać udział w zajęciach taneczno-ruchowych. Systematycznie uczestniczy w zajęciach w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK, gdzie tańczy w grupie INTEGRA.

Paulina miała bardzo złe nawyki żywieniowe. Skorzystała z cyklu indywidualnych spotkań z dietetykiem – poszerzyła wiedzę na temat konstruowania zdrowej diety, nauczyła się tworzyć listę zakupów oraz przygotowywać zdrowe i racjonalne posiłki. Powyższe działania zaowocowały utratą kilku kilogramów.

Dotychczas Paulinie towarzyszył ogromny lęk przed samodzielną jazdą autobusami komunikacji miejskiej, dlatego korzystała jedynie z transportu tramwajowego. Obecnie z powodzeniem porusza się samodzielnie autobusami na trasie pomiędzy domem a Ośrodkiem.

Niewątpliwą wartością dodaną jest dobra współpraca z mamą Pauliny, która wspiera i motywuje córkę do działania, pozwala współdecydować a nawet decydować w zakresie różnych obszarów życia codziennego, a przede wszystkim podejmuje konkretne kroki w kierunku zapewnienia bezpiecznej przyszłości córki.

Przyszłość zaczyna się dziś!

PSONI Koło Bytom

image
image
image
image
image
image
image