Ostatnią niedzielę karnawału spędziliśmy w Klubie Cafe Albert – Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie. To fantastyczne miejsce na kilka godzin zmieniło się w prawdziwa estradę. Zdecydowaliśmy się spędzić ostatki przy zabawie karaoke.

Przy profesjonalnym nagłośnieniu pożyczonym od ZNPO PSONI Koło w Gdańsku rozruszaliśmy mury kamienicy przy Waryńskiego 21. Z głośników rozbrzmiały prawdziwe hity! Mogliśmy usłyszeć utwory polskie i zagraniczne w wykonaniu uczestników „Projektu Bezpieczna Przyszłość Osób z NI -testowanie modelu”.  Była to dobra okazja do przełamania lęku ponieważ o tak wspierającej widowni niektórzy artyści mogą tylko pomarzyć.  Wśród piosenek wybrzmiał też przejmujący wiersz. Wsłuchując się w piękne słowa wypowiadane przez Pana Krzysztofa mieliśmy chwilę na refleksję.

W trakcie przerwy przy cieście z kawiarni cieKawa wymienialiśmy się zespołami muzycznymi. Olga Ciszewska opowiadała nam o planowanych kolejnych atrakcjach w Albercie na które nas serdecznie zaprosiła. Myślimy, że będzie to idealna okazja do kontynuowania naszych nowych znajomości ze społecznością lokalną Dolnego Wrzeszcza.

Podczas zabawy mieliśmy jeden duży problem. Jak zawsze kiedy jesteśmy razem czas zaczął jakby płynąć szybciej. Zanim się obejrzeliśmy playlista się zakończyła a z ciasta zostały okruszki. Jeżeli ktoś zna sposób na wstrzymanie zegara prosimy o kontakt.

Podczas spotkania towarzyszyła nam wolontariuszka Zuzia ze swoim polaroidem. Dzięki jej obecności każdy z uczestników Kręgów Wsparcia zabrał do domu pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieje, że jedno spojrzenie na oprawioną drobną pamiątkę z #jestemwkregach sprawi, że w uszach znowu rozbrzmi muzyka.

image
image
image