plakat dzień godności PSONI Biskupiec motylBiskupiec zaprasza na obchody DNIA GODNOŚCI OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.
Obserwujcie stronę PSONI Biskupiec na:

https://www.facebook.com/psouubiskupiec/    od 5.05.2020 do 8.05.2020.

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ GODNOŚCI ONLINE PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ! Start 05.05.2020 o godz 9:00. Przyłącz się do naszego wirtualnego marszu godności, oglądaj materiały przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Bądźmy razem w tych trudnych czasach.

#godność

5 maja Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu od wielu lat zaprasza wszystkich mieszkańców i przyjaciół do wspólnych obchodów. Ten dzień zawsze bardzo nas jednoczy. Dla naszego miasta, gminy i powiatu to wielkie święto integracji, szacunku i równości. Dziś również bądźmy razem.
To święto obchodzone jest w Europie jako Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody zapoczątkowane zostały we Francji na początku lat 90-tych XX wieku. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w 1999 roku ustanowiło 5 maja Dniem Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Marsze godności, które odbywają się w wielu miastach są wyrazem wolności, akceptacji, wspólnych wartości i praw. Wychodzimy razem na ulice by poczuć jedność i siłę wynikającą z wzajemnej obecności. Wszyscy jesteśmy potrzebni sobie nawzajem. Świętując ten dzień przypominamy sobie, że wszyscy potrzebujemy równego dostępu do dóbr tego świata i takich samych szans na korzystanie z wolności. Bądźmy razem #godność