Poznajcie Al Etmanski i Vickie Cammack to założyciele PLAN (Planned Lifetime Advocacy Network), z Kanady, stworzyli nowatorski model planowania i zabezpieczenia przyszłości osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz tych będących w „społecznej izolacji”. Kilka lat temu przyjechali do Polski, aby spotkać się z przedstawicielami różnych środowisk i podzielić się swoimi doświadczeniami. Zainspirowali nas do działania.

Są też autorami naszego poradnika “Bezpieczeństwo i ochrona”   dostępnego na naszej stronie www.kregiwsparcia.pl TU

Dziś nasi Przyjaciele z Kanady gratulują nam wypracowanego podejścia do idei Kręgów Wsparcia. Al i Vickie podkreślają jak wiele udało nam się osiągnąć w Polsce, dzięki połączeniu sił wielu Partnerów.

Al i Vickie, założyciele organizacji społecznej Planned Lifetime Advocacy Network (www.plan.ca), są również współautorami specjalnego planu oszczędnościowego dla osób niepełnosprawnych – Registered Disability Savings Plan (RDSP http://rdsp.com/). RDSP to produkt finansowy dostępny w Kanadzie od grudnia 2008 roku. Aby sieć wsparcia osoby niepełnosprawnej działała jeszcze bardziej efektywnie, Etmanski i Cammack stworzyli internetowy serwis społecznościowy Tyze.com umożliwiający współpracę wszystkich osób, które opiekują się niepełnosprawnym: krewnych, przyjaciół, lekarzy, pracowników opieki społecznej czy wolontariuszy.