Elbląskie kręgi wsparcia udowadniają, że osoby z niepełnością intelektualną też mogą dać nam coś od siebie. To bardzo uczciwi i rzetelni pracownicy. Najlepsi pod słońcem. Okazują nam to na każdym kroku.

W ciągu ostatnich lat w Polsce kilkaset osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym podjęło pierwszą w swoim życiu pracę. Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną, tak jak inni ludzie, mogą i chcą pracować, zarabiać pieniądze i czuć się ludźmi spełnionymi, choć oczywiście potrzebują wsparcia trenerów pracy i mentorów z zakładów pracy.

Programy zatrudniania wspomaganego udowodniły, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym są w stanie funkcjonować na chronionym lub otwartym rynku pracy i mogą być postrzegani jako cenni pracownicy. Są wyjątkowo lojalni i zaangażowani w wykonywanie swoich obowiązków.

Wprowadzenie osób z niepełnosprawnością intelektualną na rynek pracy daje szansę na przełamanie stereotypów w myśleniu na temat osób z niepełnosprawnością, które już możemy zaobserwować u pracodawców, a także opiekunów i nierzadko samych osób z niepełnosprawnością.

W naszych kręgach wsparcia nie tylko elbląskie kręgi są aktywne zawodowo. Staramy się aktywizować wszystkie te osoby, które mają predyspozycje i możliwości pracy, pomagamy wejść na rynek pracy kolejnym osobom i wspieramy tych którzy już są aktywni zawodowo. Elbląskie kręgi wsparcia działają w środowisku lokalnym odnawiając w porozumieniu ze spółdzielnią mieszkaniową “Zakrzewo” place zabaw na osiedlu Zawada, w Jarosławiu kręgi wsparcia sadzą kwiaty na miejskich kwietnikach.

Dla osób z niepełnosprawnościami praca jest najlepszą formą rehabilitacji. Aktywność zawodowa pozwala na kontakt z ludźmi, wyjście z domu, podreperowanie budżetu domowego. Pamiętajcie o nas.

image
image
image
image