Wiecie, że już jest luty? W Gdańsku dni chyba kończą się szybciej. Na pewno to zasługa ludzi w naszym otoczeniu bo przecież „w dobrym towarzystwie czas mija szybciej”.

Wracając do lutego to rozpoczęliśmy go z przytupem. Na przełomie stycznia i lutego odbyło się  Seminarium Przyszłość zaczyna się dziś. Był to dobry czas na podsumowanie całego roku bo tyle już działamy w Kręgach Wsparcia. W trakcie spotkania przypomnieliśmy, że projekt „Bezpieczna Przyszłość-testowanie modelu” ruszył 01.11.2018 r. a indywidualne działania na rzecz jego odbiorców realizujemy od stycznia 2019r. Od roku działa także Koalicja Sojuszników.  Aż ciężko uwierzyć, że minęło ponad 365 dni od kiedy wspólnie tworzymy Kręgi Wsparcia.

W seminarium przede wszystkim wzięli udział uczestnicy projektu i  rodzice osób z niepełnosprawnościami. Jednak w trakcie naszego podsumowania mogliśmy gościć również przedstawicieli instytucji wchodzących w skład Koalicji Kręgów Wsparcia. To oznacza, że na auli CKZiU spotkaliśmy zaprzyjaźnionych sojuszników z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskiej Fundacji „I Ty Możesz Wszystko”, Stowarzyszenia Pracy i Rehabilitacji, Uniwersytetu Gdańskiego,  PSONI BIZON, PSONI ZMS, PSONI ŚDS, PSONI WTZ, Best Buddies, Referatu Animacji Lokalnej i Wolontariatu, Cafe Albert.

II Seminarium lokalne poświęciliśmy podsumowaniu działań w ramach Projektu Bezpieczna Przyszłość-testowanie modelu. Przypomnieliśmy ideę oraz założenia modelu. Mogliśmy jeszcze raz wrócić myślami do naszych przemiłych wyjść integracyjnych, pracowitych zebrań Koalicji Sojuszników oraz zaskakujących spotkań z życzliwymi ludźmi działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzięki Ewie Zajączkowskiej poznaliśmy jak Kręgi Wsparcia są realizowane w innych miastach. Musimy się przyznać, że pozazdrościliśmy kampanijnych spotów. Czyżby to był czas na wyciągnięcie krzesełka reżyserskiego?

Część naszego spotkania wymagała też nie lada pracy od naszych gości. Ale dzięki wspólnej pracy warsztatowej mieliśmy okazję poznać korzyści jakimi zaowocował projekt. Był to też moment na skonfrontowanie się z drugą stronę medalu. Wiemy już czego zabrakło i jakie potrzeby nie zostały spełnione. Więc w tej chwili zakasujemy rękawy i bierzemy się do pracy.

Dziękujemy wszystkim którzy pojawili się na seminarium. Mamy nadzieję, że to spotkanie było dla was równie owocne jak dla nas. Wierzymy, że nieobecni mieli pilne obowiązki i mogą czuć się usprawiedliwieni. Wszyscy jesteście dla nas bardzo ważni. To przede wszystkim wy tworzycie Kręgi Wsparcia!

Dziękujemy również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdańsku za zaoferowanie atrakcyjnej auli na czas trwania naszego spotkania.

image
image
image